Turgay Kuleli, TEP LLM MBA, Partner, WPS Partners Estonya
mailto:t.kuleli@wpspartners.ee

Uluslararası servet ve vergi planlaması, sınır ötesi işlemler, uluslararası tröst hukuku, özel vakıf hukuku, uluslararası ve Türk sermaye piyasası hukuku, Türk hukuku alanlarında uzmanlığa sahiptir. Oxford Üniversitesi Trusts & Trustees, Global Law Review, The International Legal Comparative Guide, Swiss Private Magazine gibi uluslararası yayınlarda yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Turgay Kuleli, 1996 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur ve ayrıca MBA ve LLM derecelerine sahiptir. Society of Trust and Estate Practitioners UK (STEP) tarafından TEP yeterliliği ile ödüllendirilmiştir. New York Institute of Finance, Swiss Finance Institute, STEP UK, Sermaye Piyasası Kurulu ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası gibi yabancı ve yerli kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen bir dizi eğitim ve sınava katılarak lisans ve sertifika almaya hak kazanmıştır.

Anadili Türkçe'dir ve profesyonel düzeyde İngilizce bilmektedir.

Andreas Blomqvist, Genel Müdür, WPS Partners Sweden mailto:a.blomqvist@wpspartners.ee

Birkaç yıllık uluslararası deneyime sahip denetim uzmanı. Kurumsal yönetim, tröst ve offshore yönetiminin yanı sıra uluslararası iş genişlemesinde güçlü bir geçmişe sahiptir.

Halefiyet planlaması alanında yüksek düzeyde yetkinlik için bir ölçüt olarak hizmet veren TEP kalifiye. Şu anda WPS Partners Sweden AB'de genel müdür olarak çalışmaktadır.

Päivi Korhonen, Finlandiya Baş Danışmanı
mailto:p.korhonen@wpspartners.ee

Päivi, ulusal ve uluslararası alanda tanınmış, ilham verici ve motive edici bir iş koçu ve finansal danışmandır.

İşletme büyümesi ve uluslararasılaşmanın fırsatları, zorlukları ve finansal kaynakları hakkında derin bir bilgiye sahiptir. Päivi, 15 yıllık girişimcilik faaliyeti boyunca işletmelerin kurulması, büyütülmesi, uluslararasılaştırılması ve birleştirilmesi konusunda güçlü bir deneyime sahiptir.

Finansal konulara ek olarak Päivi, strateji reformları, satış, pazarlama ve müşteri hizmetleri geliştirme, hizmet üretiminin dijitalleştirilmesi ve uluslararasılaşmanın başlatılması konularında uzmandır.

Anastasia Marinopoulou, Yunanistan Baş Danışmanı mailto:a.marinopoulou@wpspartners.ee

Portföyünde yalın projeler bulunan Uluslararası Değişim Yönetimi uzmanı, stratejik pazarlama ve satış planlaması, çevresel, örgütsel, kültürel ve ekip dinamiklerini tanıyan sinerjiler yaratmaya yönelik iş ve organizasyonel gelişim konularında uzmanlığa sahip Koç ve Girişimci.

Marinopoulou, aynı üniversitede pazarlama alanında lisans eğitimini tamamladıktan sonra stratejik planlama alanında (LSBU - İngiltere) Üstün Başarı ile MBA derecesine sahiptir. Aynı zamanda Belbin® ve MBTI® (Kişisel ve Ekip Geliştirme metodolojileri) akreditasyonuna sahip olan Marinopoulou, ekip geliştirme ve iletişim alanındaki becerilerini dünya çapındaki yöneticileri ve idarecileri güçlendirmek için kullanmaktadır. İş geliştirme ve değişim yönetimi girişimlerindeki derin bilgi ve deneyimi, dikkatli bir analiz, yenilikçi düşünme ve mentorluk tutumunu yansıtmaktadır.

Anadili Yunanca olan Marinopoulou, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerini akıcı bir şekilde konuşmaktadır.

Emre Çamlıbel, Uluslararası İnşaat Yönetimi, Gayrimenkul ve Enerji Projeleri Baş Danışmanı
mailto:e.camlibel@wpspartners.ee

Dr. Çamlıbel, Türkiye'de kurulan ilk Sermaye Piyasası Kurumu (CMA) lisanslı ve düzenlemeye tabi gayrimenkul fonu yönetim şirketi olan Re-Pie'ın Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Re-pie, CMA tarafından bugüne kadar Türkiye'de 1 milyar ABD dolarına kadar gayrimenkul ve Özel Sermaye fonlarını yönetmek için izin almıştır.

Re-Pie'dan önce Dr. Çamlıbel Soyak Holding'de çalışmıştır. Soyak Holding'deki 20 yıllık profesyonel kariyeri boyunca, 1500 çalışanı, 4 farklı sektörde 15 şirketi ve toplam 1,5 milyar ABD Doları değerinde varlığı ile üst düzey yönetim ve yatırım deneyimine sahip olmuştur. 2008-2016 yılları arasında holdingin CEO'luğunu yaptı. Soyak, 20.000 konut ve 200.000 m2'den fazla ticari binanın geliştirilmesini gerçekleştirdi. Bu süre zarfında Soyak, 160 MW enerji üretim yatırımı gerçekleştirdi ve çoğu yenilenebilir olmak üzere 340 MW daha planladı.

Ayrıca, çoğu gayrimenkul sektörü ile ilgili olmak üzere birçok önde gelen STK'da aktif olarak yer almaktadır. Ayrıca birçok uluslararası şirkette (Rusya, İtalya ve ABD) bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Halen ABD'de çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca enerji ve gayrimenkulle ilgili çeşitli mühendislik ve tasarım danışmanlık firmalarında hissedar ve teknik danışman olarak görev yapmaktadır.

Halen VGTU İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde Doçent ve Boğaziçi Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisidir.